Новини політики. 11 січня. Дочка Юлії Тимошенко Євгенія розповіла, чому її батько Олександр Тимошенко попросив політичного притулку в Чехії.

Євгенія розповіла, чому її батько попросив політичного притулку в Чехії

В інтерв’ю «ВВС Україна» вона повідомила, що Олександра і Геннадія Тимошенка 8 грудня 2011 викликали на допит у справі про діяльність корпорації «Єдині енергетичні системи України».

«Після поновлення кримінальної справи, з прокуратури подзвонили їм і викликали на допит. Їм наказали з’явитися до суду через відновлення справи», – розповіла Євгенія Тимошенко.

Вона стверджує, що генпрокурор незаконно поновив справу 16-річної давності проти Юлії Тимошенко та її родини, бо її вже «відхилив Верховний Суд України, і п’ятеро суддів проголосували і вирішили, що звинувачення на адресу корпорації ЄЕСУ незаконні і не мають кримінальної складової».

«І зараз, після наказу Януковича, генеральний прокурор відновив цю справу, яка стосується також і мого батька. Однак це були дуже відверті напади на мою родину, на мого дідуся і колишніх колег моєї матері, членів парламенту», – заявила Євгенія Тимошенко.

«Мала місце незаконна спроба знову заарештувати цих людей і допитати їх, однак сьогодні ці дії припинені, тому що ніхто не очікував, що мій батько попросить політичного притулку, до нього також хотіли дістатися і заарештувати його», – сказала вона.

Тому рішення батька попросити політичного притулку в Чехії, за словами Євгенії Тимошенко, було «необхідністю, до якої він вдався з метою врятуватися від репресій».

«Він також не хотів стати тим заручником, за допомогою якого здійснюватимуть тиск на мою матір, як це було десять років тому в 2001 році, коли вся наша сім’я стала жертвою політичних репресій через опозиційну діяльність моєї матері. Сьогодні ж ці політичні заходи переслідування стали ще більш жорстокими, а ставлення до нас – ще цинічніше», – сказала вона.

Євгенія Тимошенко підкреслила: «Ми переживаємо за життя моєї матері, адже вона опинилася під загрозою, коли її перевели в колонію».

«Мій батько мав стати наступним у списку тих, кого треба покарати. Так що йому нічого більше не залишалося, і він зробив цей крок, розуміючи, що в Чехії, де поважаються права і свободи людей, він зможе висловити свій протест і почати роботу, спрямовану на визволення моєї матері, у більш безпечних умовах і в тій країні , яка разом з усім світом не погоджується з вироком, який винесли мої матері», – сказала вона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.