Новини України. 18 січня. Прем’єр-міністр Україна Микола Азаров відчитав міністра ЖКГ Анатолія Близнюка за підвищення квартплати в ряді регіонів і пригрозив звільненням ініціаторам таких рішень.

Азаров насварив комунальників

Про це він заявив сьогодні, відкриваючи засідання уряду.

Як передає ЛІГАБізнесІнформ, Азаров зазначив, що деякі керівники місцевих органів влади, скориставшись ліквідацією органа, який відповідає за ціни, з 1 січня підвищили квартплату “так, що в середньому по країні вона зросла на 8,3%”.

“Чому так сталося? Тільки тому що з боку Міністерства регіональної політики і житлово-комунального господарства, з вашого боку особисто, Анатолій Михайлович Близнюк, не було контролю та оперативного реагування на раптове підвищення квартплати”, – сказав Азаров.

Також, за його словами, є неприйнятною позиція комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, і персонально її голови Валерія Саратова.

“До речі, сьогодні на засідання уряду ми запросили так званих новаторів, які підвищили квартплату, і жорстко спитаємо з них за такі безглузді рішення. Які у них були підстави? Тарифи на електроенергію і на газ не збільшилися ні на копійку, бензин не подорожчав, курс гривні стабільний, всі основні складові вартості комунальних послуг залишилися незмінними. Чому місцеві органи влади під новорічні феєрверки нащедровалі, в лапках, такі підвищення квартплати? Мої кореспонденти на Фейсбуці, які кожен день оперативно повідомляють дійсно цінну інформацію, поскаржилися на тарифні неподобства в Херсоні, з 1 січня тарифи були підвищені у декілька разів “, – зазначив Азаров.

Зокрема, за словами Азарова, навіть для будинків, що знаходяться на одній вулиці, квартплата коливається в кілька разів. Він також звернув увагу на те, що таку ініціативу місцевих органів влади оплачувати все одно доведеться з держбюджету, оскільки ніхто з працюючих громадян не повинен платити за квартиру понад 15% свого доходу і ніхто з пенсіонерів – більше 10%.

“Різницю компенсуємо ми всі, платники податків, з державного бюджету країни. Так що розводити руками і на когось кивати я не дозволю, а хто буде відповідати за такі рішення – ми сьогодні визначимося”, – підкреслив прем’єр.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.