Новини економіки. 16 січня. Україна купує у Росії природний газ за ціною, яка в п’ять разів перевищує ціну на цей енергоносій у США.

Азаров: Ми щомісяця додатково платимо Росії 1 млрд. доларів

Про це сьогодні на зустрічі з виконавчим директором Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією Мішелем Казачкіним заявив прем’єр-міністр України Микола Азаров.

«Продовжує діяти вкрай несприятлива для нас угода з постачання газу з Росії. Ця ціна у п’ять разів вище, ніж у США», – повідомив Азаров.

«На хвилиночку давайте вдумаймося – в США 99 доларів за тисячу кубометрів, а в України – 516 доларів без харківської знижки», – додав прем’єр.

«Ми щомісяця додатково платимо Росії 1 млрд. доларів, а ці гроші ми могли б витратити на охорону здоров’я та соціальні потреби», – зазначив Азаров.

Нагадаємо, що Україна веде з Росією тривалі переговори про зниження ціни на газ, яку Київ вважає несправедливою, а самі контракти – «кабальними». Раніше президент Віктор Янукович заявив, що ціна на російський газ для України не повинна перевищувати 250 доларів за тисячу кубометрів (у четвертому кварталі 2011 року Київ купує газ за ціною близько 400 доларів за тисячу кубометрів).

За матеріалами Фокус

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.