Новини авто. 3 січня. Відео. З нового року їздити Україною стало дорожче, оскільки автомобіль і паливо подорожчають в середньому на 9%.

В автосалонах цінники змінювати не поспішають

Верховна Рада підвищила акциз на паливо на 9%, на стільки ж у середньому піднялися і акцизи на автомобілі.

При цьому в самих автосалонах цінники змінювати не поспішають.

«Якщо підвищуються податки, то автоматично зростає контрабанда і бюджет не отримує нічого. На сьогодні існує 14 абсолютно законних схем ухилення від сплати при купівлі автомобіля», – зазначив гендиректор Асоціації автоімпортерів України Олег Назаренко.

Проте зупинятися у 2012-му ініціатори збільшення податків не збираються. Кабмін і Міністерство інфраструктури хочуть заробити ще більше – на транспорті з великим об’ємом двигуна.

«Ми виходимо з ініціативою, щоб на імпортний автомобіль з об’ємом двигуна більше 4 л, що належить до розкішних, акциз був 20-25 тисяч доларів. Це питання в дискусії, жодних нормативних актів з цього приводу ще немає», – говорить перший заступник міністра інфраструктури України Костянтин Єфименко.

Продавці впевнені, що українські багатії переплачувати не будуть: купувати авторозкіш будуть за кордоном і ввозити як власність приватної фірми. Не відмовляються чиновники і від ідеї податку на розкіш. Якщо його введуть – власники Porsche Cayenne щорічно будуть платити понад 10 тис. грн. Власники Lexus віддавати більше 12 тис. Чиновники обіцяють витратити ці гроші на нові дороги.

ВІДЕО

За матеріалами ТСН