Новини України. 26 січня. Американський фрегат у четвер зустріли в Севастополі акцією протесту – більше 50 людей стояли на пристані і скандували “Yankee, go home!”.

Фрегат США

Фрегат Wella Gulf кілька днів тому зайшов в Чорне море, де, за планом походу, повинен зайти з діловими візитами в порт Констанца, Севастополь і Одесу. Корабель несе на борту 26 керованих крилатих ракет класу Tomahawk з дальністю до 3 тисяч кілометрів. Там також розміщені елементи системи протиракетної оборони.

Корабель зайшов у севастопольську бухту в 09:20 за київським часом. Присутні на Графській пристані пікетувальники зустріли його криками “НАТО – ні”, а також спалили заздалегідь заготовлений американський прапор, на якому замість зірочок були намальовані нацистські свастики. З борту фрегата американські військовослужбовці спостерігали за присутніми людьми, деякі моряки знімали те, що відбувається на відео, а інші намагалися щось кричати пікетників.

Акція протесту викликала великий резонанс у місті. На Графську пристань прибули кореспонденти не тільки центральних українських, а й російських телеканалів, а також представники західних ЗМІ. Місце пікету було оточено міліцією, а городяни, які проходили повз,  часто приєднувалися до антинатовського пікету.

Як заявив організатор акції депутат міської ради Євген Дубовик, вхід американського корабля – це попрання українського законодавства.

“Верховна рада України не давала дозволу на цей захід, але, тим не менш, сюди зайшов військовий корабель, який несе на борту ударне озброєння, і не виключено, що при отриманні команди завдасть удар по Ірану прямо біля наших берегів. Таким чином, Україна – позаблокова держава – може бути автоматично втягнута в міжнародний конфлікт “, – зазначив співрозмовник агентства.

Дубовик також заявив, що збере ще більше прихильників по антинатівського руху і не виключає проведення повторних акцій біля причалу морського вокзалу, де пришвартований фрегат.

Wella Gulf пробуде в Севастополі до 31 січня, за цей час американські моряки планують провести з українськими колегами низку тактичних навчань.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.