Новини економіки. 31 січня. Банки США стали обережніше видавати кредити через європейську боргову кризу, але, принаймні, вони отримали вигоду через зниження конкуренції.

bakleys, банк, англія
На європейській кризі заробляють США

Про це пише The Financial Times, що посилається на опитування, проведене Федеральною резервною системою США.

Згідно з дослідженням, криза заважає банкам пом’якшити стандарти кредитування, так як банкіри побоюються браку ліквідності на ринку. Але 31 відсоток банкірів вважає, що завдяки слабшій присутності на ринку конкурентів з Європи, вони зуміли значно розширити свій бізнес.

У той же час обсяг американських кредитів Європі практично не зростає. Останнім часом кредитні організації США істотно посилили правила видачі позик європейцям. В результаті, економічні проблеми країн ЄС можуть тільки посилитися.

Одним з позитивних підсумків опитування стало зростання попиту на кредити з боку компаній. Між тим, низький попит був тенденцією останніх років і був однією з причин того, що відновлення економіки було повільним, незважаючи на рекордно низькі ставки рефінансування ФРС.

Європейські банки несуть значні втрати через фінансову кризу в ЄС. Для того, щоб уберегтися від можливих потрясінь на фінансових ринках вони змушені різко скорочувати кредитування і збільшувати резерви, що скорочує обсяг їх вільних коштів.

Джерело Лента.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.