Новини культури. 5 січня. Американці Кармен Тіш пред’явили звинувачення у псуванні картини художника-абстракціоніста Кліффорда Стілла “1957-J no.2”, яка знаходиться в Музеї Стілла в Денвері.

"1957-J no.2" Кліффорда Стілла

Збиток оцінюється в 10 тисяч доларів.

Тіш накинулася на картину вартістю близько 30 мільйонів доларів з кулаками, потім почала її дряпати, після чого спустила штани і почала тертися об полотно сідницями. Повідомляється також, що після того як Тіш потерлася про картину, вона помочилася. Поки слідство не встановило, чи потрапила сеча на полотно чи ні.

Даний епізод стався наприкінці грудня, однак звинувачення проти Кармен Тіш були висунуті в середу, 4 січня. Вона була випущена під заставу в 20 тисяч доларів.

Музей Кліффорда Стілла, одного з найвпливовіших американських художників післявоєнного часу, відкрився 18 листопада 2011 року. У ньому зібрано близько 94 відсотків усіх існуючих робіт Стілла, який вважав за краще не продавати свої картини. Колекція творів Стілла була передана в дар Денверу вдовою художника в 2004-2005 році.

Популярність до Кліффорда Стілла прийшла в 1945 році після того, як у галереї Пеггі Гуггенхайм пройшла перша персональна виставка художника. Він вважається одним з найбільших представників абстрактного експресіонізму. У 2010 році чотири його роботи виставлялися на аукціон – вони були продані за 114 мільйонів доларів.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.