Слідча комісія, призначена урядом Афганістану, вважає, що в підконтрольній американським військовим в’язниці неподалік від Кабула порушуються права ув’язнених, у тому числі, можливо, використовуються тортури.

Над ув'язненими знущаються

Комісія відвідала пенітенціарну установу на території авіабази США Баграм в однойменному повіті провінції Парван.

Під час візиту в Баграм деякі з ув’язнених повідомили про погане до них ставлення. Деякі стверджували, що їх піддавали тортурам, – сказав голова комісії Гуль Рахман Казі на прес-конференції в Кабулі.

За його словами, ув’язнені скаржилися, що їх б’ють, охорона проводить принизливу для них процедуру особистого огляду та утримує їх у надзвичайно сильному холоді.

Зокрема, Казі розповів про ув’язненого Абдулі Джабар, якому 71 рік. За словами голови комісії, Джабар утримується в камері, де “пекельна темрява”. Ув’язнений повідомив, що втратив зуб після того, як його вдарили.

“Доказів тортур на тілах ув’язнених немає, але вони заявляють, що їх катували”, – зазначив Казі.

У посольстві США в Кабулі повідомили, що отримали копію доповіді урядової комісії Афганістану і будуть її “ретельно вивчати”.

У свою чергу, телерадіомовна корпорація ВВС з посиланням на слідчих з комісії повідомляє, що деяких людей в цій в’язниці тримали під вартою без пред’явлення доказів їхньої провини.

На цьому тижні президент Афганістану Хамід Карзай закликав США протягом місяця передати в’язницю на авіабазі Баграм під контроль афганців.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.