Новини світу. 5 січня. Адвокати потерпілих, які беруть участь у процесі у справі Андерса Брейвіка, у четвер зажадали повторного психіатричного огляду обвинуваченого, який раніше був визнаний неосудним.

Андерс Берінг Брейвік
Брейвіка хочуть перевірити ще раз

Експерти, що проводили психіатричну експертизу Брейвіка, порахували, що “норвезький стрілок” страждає захворюванням параноїдально-шизофренічного характеру і потребує примусового лікування. Члени спеціальної судово-медичної комісії Норвегії підтвердили лікарський висновок психіатрів.

“Багато з тих позивачів, які були на острові Утейя (де Брейвік влітку 2011 року влаштував бійню), вважають, що він діяв раціонально і цинічно. Це мало узгоджується з тим, що він нібито перебував у стані психозу”, – йдеться в листі адвокатів , що представляють інтереси позивачів, які вижили під час стрілянини на острові.

Суд Осло у четвер закінчив приймати заяви зацікавлених сторін, що стосуються їх позиції про осудність Брейвіка.

Сторони обвинувачення і захисту, які беруть участь у процесі, напередодні письмово заявили суду, що не вимагатимуть перегляду результатів експертизи.

Остаточне рішення про призначення повторної експертизи психічного стану Брейвіка належить винести суду. За даними агентства, суд висловиться з цього питання в середині січня.

Процес у справі Брейвіка розпочнеться 16 квітня 2012 року.

Джерело РИА Новости 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.