Новини економіки. 6 січня. Поточний рік стане одним із найнапруженіших в історії для світової економіки через кризу в єврозоні.

Глава МВФ з оптимізмом дивиться в майбутнє

Таку думку висловила сьогодні директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард, яка перебуває з візитом у столиці Південно-Африканської Республіки.

“Ми повинні бути готові до того, що 2012 рік буде нагадувати не спокійну течію річки, а бурхливий потік. Це рік зусиль і концентрації сил, в якому доведеться зіткнутися з численними тісно пов’язаними один з одним труднощами. Однією з перших проблем стане європейська криза” , – заявила Лагард після переговорів з міністром фінансів ПАР Правіном Гордханом.

Вона підтвердила, що МВФ перегляне свій прогноз щодо темпів зростання світової економіки на поточний рік. У вересні він був встановлений на рівні 4%. “Прогноз буде знижений, і остаточна цифра стане відома 24-25 січня”, – пояснила Лагард.

Вона також вказала на те, що криза в єврозоні не пройде безслідно для країн, що розвиваються, які мають тісні торговельні зв’язки з Європою. “Якщо європейську кризу не вдасться подолати, вона луною відгукнеться і в далеких від єврозони державах”, – зазначила директор-розпорядник МВФ.

На її думку, щоб мінімізувати наслідки економічного спаду в Європі, необхідно дотримуватися двох правил: стимулювати економічне зростання, створюючи робочі місця, і відмовитися від будь-яких форм протекціонізму.

МВФ разом з іншими міжнародними інститутами докладе всіх зусиль, прагнучи не допустити того, щоб деякі країни відмовилися від міжнародного співробітництва, яке, з нашої точки зору, в нинішніх умовах життєво необхідно для розвитку глобальної економіки”, – підкреслила Лагард.

Тим не менше, глава МВФ з оптимізмом дивиться в майбутнє і впевнена, що Європа впорається зі своїми проблемами. “Чи припинить в 2012 році своє існування євро? Я вважаю, що ні. Ця валюта – міцна. У зоні євро існують серйозні труднощі через великі розміри суверенних боргів держав-учасників і нестабільності банківської системи, але загрози зникнення євро в 2012 році немає”, – переконана Лагард.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.