Новини України. 5 січня. Безпрецедентний випадок стався в Україні – 12 зеків-довічників вирішили піти в ченці.

Вбивці і гвалтівники у скоєному каються, але вирок не оскаржують

Як розповіла “Сегодня”співробітник Вінницького Управління Держпенітенціарної служби Ганна Тітовська, небезпечні злочинці постригаються прямо на території в’язниці.

«Зараз у Вінницькому монастирі, який знаходиться на території в’язниці, живе 12 послушників і 2 ченця. Вони наставлятимуть на шлях істини і інших засуджених, які звернулися до Господа», – сказала нам Тітовська.

За її словами, вечір одного з ченців-довічників Андрія Чистякова починається з 40 поклонів і молитви.

«Духовний досвід приходить, якщо ми займаємося по 6-8 годин, читаємо святих отців. Я їх читаю близько 10 років. І стільки часу, скільки ми тут сидимо, я б, напевно, ніколи не мав, навіть у монастирі», – говорить він.

Тюремники додають, що Андрій дав обітницю служити Богу після 8 років в’язниці і вже рік, як чернець носить нове ім’я – Мойсей. «Тут все, як у відкритому чоловічому монастирі. Вбивці і гвалтівники у скоєному каються, але вирок не оскаржують», – говорить Тітовська.

За її словами, через 20 років довічники можуть попросити про помилування, але у ченців, не виключено, буде більше шансів вийти на свободу.

Втім, стати такими готові ще не всі. «Деякі навіть спочатку зважуються, а потім відмовляються. Кажуть, що думають», – сказали нам вінницькі тюремники і додали, що зекам-монахам раді, оскільки ті не підтримуватимуть бунтів, якщо вони раптом трапляться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.