Новини науки. 13 грудня. В ході польових робіт на південно-сході Папуа-Нової Гвінеї дослідник Фред Краус з Музею Бішопа (Гонолулу, Гаваї, США) виявив найменших в світі жаб.

Жаба роду Paedophryne dekot

Ці тварини також визнані найменшими в світі чотириногими (наземними хребетними).

Два нових види жаб належать роду Paedophryne, всі представники якого відрізняються надзвичайно малими розмірами. Один вид названий Paedophryne dekot, інший – Paedophryne verrucosa. Дорослі особини цих видів ледь досягають 8-9 мм у довжину.

Вперше пан Краус побачив жаб Paedophryne в Папуа-Новій Гвінеї в 2002 році, але до 2010-го цей рід не був офіційно описаний. Раніше вчений дав характеристики двом іншим видам Paedophryne, але їх представники були лише трохи більшими: 10-11 мм. Втім, рід Paedophryne все одно об’єднує самих крихітних чотириногих на Землі.

Всі чотири види мініатюрних жаб населяють невеликі райони в горах на південному сході Нової Гвінеї і острови, розташовані неподалік. Їх найближчі родичі поки не встановлені.

Оскільки Paedophryne дуже малі і погано видираються по вертикальних поверхнях, вони живуть у лісовій підстилці – опалому листі і моху. Через свою мініатюрність жаби можуть відкладати тільки по два яйця. Правда, поки Фреду Краусу не вдалося встановити, чи відкладаються яйця одночасно, або ж по черзі, через певні проміжки часу.

За матеріалами Компьюлента

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.