Новини України. 8 грудня. Трудовий колектив газети “Сегодня” готовий оголосити страйк в знак протесту проти цензури з боку директора видання.

Газета "Сегодня" оголосила передстрайковий стан

Про це йдеться в повідомленні трудового колективу газети, яке є в розпорядженні NM.

“Редакція газети “Сегодня” оголошує передстрайковий стан. В останні місяці в компанії “Сегодня мультимедіа” склалася напружена ситуація. Новий генеральний директор компанії Олена Громницька веде лінію на згортання прийнятих раніше в компанії прозорих і цивілізованих правил гри”, – повідомляють працівники редакції.

За їх словами, Олена Громницька намагається впровадити корупційні схеми публікації замовних статей, які вона використовувала на своїх попередніх місцях роботи, а також ввести цензуру в газеті “Сегодня” та на сайті Segodnya.ua.

“Звичайною практикою стало зняття за прямою вказівкою Громницької матеріалів з нашого сайту щодо різних діячів (зокрема, мера Одеси Олексія Костусєва, радника президента Ганни Герман), тиск на головного редактора газети “Сегодня” з метою запобігти появі “незручних” публікацій з окремими політиками і бізнесменами”, – розповідають журналісти.

“У той же час, на сайті стали розміщуватися в якості редакційних матеріалів статті, які в газеті виходили як рекламні (з останніх прикладів – виступ бізнесмена Дмитра Фірташа на з’їзді роботодавців)”, – додають вони.

Трудовий колектив редакції газети “Сегодня” 28 листопада передав звернення з приводу деструктивної діяльності Олени Громницької на ім’я акціонера газети Ріната Ахметова, а також на ім’я відповідальних менеджерів СКМ. Пан Ахметов доручив провести розслідування, йдеться в повідомленні.

“У той же час, представники СКМ заявили головному редактору газети “Сегодня” Ігорю Гужві про те, що розслідування, якщо і буде проведено, то колись у майбутньому, і запропонували головному редактору написати заяву про звільнення. Єдині оголошені причини – підготовка листа на ім’я Ріната Ахметова і
незгода з політикою генерального директора”, – інформують працівники газети.

Після того, як Ігор Гужва відмовився це зробити, йому сказали, що він все одно буде звільнений. Підстави для звільнення, згідно КЗпПУ, названі не були, йдеться в повідомленні.

“Трудовий колектив розцінює цей факт як початок розправи над редакцією за виявлену принципову позицію і оголошує передстрайковий стан.

Наші вимоги:

1. Провести розслідування порушених у нашому зверненні проблем і відновити цивілізовані норми роботи компанії, гарантувати журналістам газети право доносити об’єктивну інформацію читачам, припинити цензуру.

2. Припинити спроби звільнення підписантів звернення.

3. На час розслідування відсторонити Олену Громницьку від виконання обов’язків генерального директора ПрАТ “Сегодня мультимедіа”.

У разі невиконання цих вимог редакція газети “Сегодня” буде змушена вдатися до крайнього заходу – страйку”, – заявляють журналісти газети “Сегодня”.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.