Новини світу. 25 грудня. Аналітичний підрозділ британського журналу The Economist в четверте представив рейтинг демократії країн світу Democracy Index-2011.

Більшості українців не вистачає демократії

Україна посіла 79 місце серед 167 держав, погіршивши свої показники, порівняно з 2010 роком, практично по всіх пунктах, повідомляє Корреспондент.

Рейтинг складається на основі п’яти параметрів: виборчий процес і плюралізм, функціонування уряду, активність населення в політичному процесі, політична культура та громадянські свободи.

Держави відносять до одного з чотирьох режимів влади: “повна демократія”, “збиткова демократія”, “гібридний режим”, “авторитарний режим”.

Торік Україна займала 67 місце і перебувала в категорії “неповноцінних демократій”, а цього року вона потрапила на першу строчку в сегменті “гібридних режимів” (при яких вибори проводяться під контролем влади, а цивільні свободи дотримуються частково).

Експерти стверджують, що в Україні і в десяти інших країнах центральної Європи знизився рівень підтримки демократії населенням.

“В Україні підірвані демократичні здобутки Помаранчевої революції, включаючи проведення виборів, свободу ЗМІ і ставлення до опозиції. Мало хто вірить в те, що засудження колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко до семи років ув’язнення не є прикладом грубого нехтування юридичної системи заради політичних цілей”, – йдеться у звіті.

У той же час, Росію визнали авторитарною державою. Вона опустилася з 107 місця в 2010 році на 117 в 2011-му, потрапивши з категорії “гібридних режимів” в “авторитарні”. Тепер Росія межує з такими країнами як Йорданія, Нігерія, Морокко, Ефіопія і Кувейт, при цьому поступається навіть Мадагаскару.
Замикають список рейтингу Мьянма (Бірма), Узбекистан, Туркменістан, Чад і Північна Корея.

“Повна демократія” відзначена у 25 країн. З колишніх соціалістичних держав у цьому списку присутній тільки Чехія. Найвищі показники, за традицією, у скандинавських країн – Норвегії, Ісландії, Данії, Швеції, не відстають від них Нова Зеландія і Австралія.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.