Новини світу. 12 грудня. З центральної в’язниці найбільшого на півдні Ємену міста Аден втекли 14 ув’язнених.

Серед втікачів - 12 бойовиків міжнародної терористичної мережі "Аль-Каїда"

Як повідомив сьогодні супутниковий телеканал “Аль-Арабія”, серед втікачів – 12 бойовиків міжнародної терористичної мережі “Аль-Каїда”.

Ємен, звідки родом родина Усами бен Ладена – його батько походить з єменської провінції Хадрамаут (700 км від Сани) – давно став притулком для терористів з “Аль-Каїди” через слабку центральну владу та велику кількість вкрай важкодоступних місць.

За останні кілька років в країні неодноразово відбувалися теракти і диверсії, метою яких були іноземні туристи, дипмісії західних країн, сили безпеки та об’єкти інфраструктури, головним чином, нафтові.

Екстремісти значно зміцнили свої позиції на півдні та сході республіки з початком народних хвилювань в країні наприкінці січня, користуючись безвладдям. Вони навіть захопили і утримували кілька міст. Противники президента Алі Абдалли Салеха, що передав в кінці листопада владні повноваження своєму заступнику, не раз звинувачували його у використанні загрози “Аль-Каїди”, щоб зберегти владу, а ісламістів називали “пішаками у великій грі”.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.