Новини світу. 2 грудня. Експерти вважають, що вивести Європу із кризи можна завдяки зниженню курсу євро.

Європарламент не допустить розпаду ЄС

Розвал єврозони є малоймовірним, а країни-члени зроблять все можливе для відновлення зростання економіки регіону, вважає доктор економічних наук Тетяна Мельник.

“Особисто я не вірю в кінець єврозони. Вагомість цього регіону в міжнародній площині визначається його часткою у світовому ВВП. І ця частка становить 20%. У той же час частка Китаю – лише 10%, США – 21%. Єврозона зробить все, щоб розширити свої повноваження”, – сказала вона.

За її словами, одним з чинників зростання економіки єврозони може стати зниження курсу єдиної валюти.

“Величезне значення має девальвація євро. Вона призведе до нарощування експорту, а отже і виробництва. Сьогодні товари з єврозони отримують співвідношення до долара як 1:1,33. Це значить, що вони на третину дорожчі за товари з доларової зони”, – зауважила Мельник.

Водночас економіст зауважила і негативні моменти у єврозоні.

“Із 17 країн 9 перевищили відношення 60% зовнішнього боргу до ВВП. Зокрема, зовнішній борг Німеччини – 87%, Італії – 121%, Греції – 166%. Це досить тривожні симптоми, адже їх потрібно обслуговувати. Сама єврозона це не в змозі зробити через недостатність стабілізаційного фонду”, – розповіла Мельник.

Як повідомлялось, британські фінансисти переконані, що найближчим часом декілька країн покинуть єврозону через розростання боргової кризи в регіоні.

Джерело  gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.