Новини політики. 19 грудня. Євросуд з прав людини може констатувати, що процес над Юлією Тимошенко пройшов з порушеннями, але на свободу вона все одно навряд чи вийде.

Тимошенко не вийде з в'язниці в будь-якому разі

Про це «Сегодня» розповів відомий в Україні юрист і суддя Верховного суду.

Нагадаємо, Євросуд прийняв справу Тимошенко до розгляду поза всякою черговістю і чекає коментарів української влади до 22 березня 2012 року. За словами експертів, Євросуд може тільки знайти (чи ні) порушення щодо Конвенції на тій чи іншій стадії розслідування і суду, а потім рекомендувати Україні їх усунути.

Наприклад, встановлять, що право Тимошенко на захист було порушено ще на стадії прокурорського розслідування або справу взагалі було марно порушено. Євросуд це лише констатує, а потім перешле свої рекомендації про усунення порушень в Україну. Варіантів тут багато: скасувати саме порушення справи, відправити на нове досудове розслідування, провести нове судове слідство, змінити запобіжний захід (арешт) і т.д.

В Україні рішення Євросуду надійде до Вищого спецсуду в кримінальних та цивільних справах. Тут є нюанс. Для того, щоб спецсуд зайнявся рішенням Євросуду, потрібно, щоб людина, про яку йдеться (в даному випадку Тимошенко) написала відповідну заяву. Рішення Євросуду вважається вище будь-яких наших рішень, тому обов’язково до виконання. Але для цього знадобиться постанова Вищого спецсуду.

Правда, з в’язниці Юля все одно не вийде, оскільки вона арештована ще по справі ЄЕСУ, а його рішення Євросуду не торкнеться. Можливо, в цьому і був сенс другого арешту. А газову справу, вважають експерти, Євросуд, швидше за все, зруйнує, і вирок – 7 років в’язниці – доведеться відмінити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.