Новини України. 27 грудня. Європейський суд з прав людини може розглянути скаргу екс-голови МВС України Юрія Луценка ще до завершення суду над ним в Україні.

Справа Юрія Луценка вже пройшла комунікацію і скоро розглядатиметься

Таку думку висловив голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров.

“Щодо справи Юрія Луценка, то вона вже теж пройшла комунікацію, і я думаю, що вона скоро розглядатиметься. На мою думку, це буде навіть швидше, ніж закінчиться суд над екс-міністром”, – сказав він.

На думку Захарова, “рішення за його скаргою про порушення права на свободу і особисту безпеку і про політичне переслідування може з’явитися вже ближчим часом”.

Коментуючи повідомлення про те, що представники двох країн Євросоюзу – скандинавських – стежитимуть за розглядом справи Юрія Луценка, правозахисник сказав: “Це рішення Євросоюзу, який вважає за необхідне напряму отримувати інформацію про те, що відбуватиметься зі справами у Європейському суді. Це свідчить про увагу ЄС до таких справ”.

Захаров також наголосив, що “Данський гельсинський комітет має представника в Україні, він відвідує судові процеси, пише детальні звіти, зустрічається із багатьма людьми, приміром, двічі зустрічався із генеральним прокурором України“.

“Іноземці стежать за ходом справ Тимошенко і Луценка, і висновки, що їх вони роблять, абсолютно невтішні для української держави. Як і наші експерти, вони вбачають серйозні порушення прав людини у цих справах”, – заявив він.

Захаров також нагадав, що Європейський суд з прав людини розглядатиме скарги Юлії Тимошенко і Юрія Луценка у пріоритеному порядку, “бо в них згадуються порушення норм Європейської конвенції і передусім статті 18”.

“Якщо Європейський суд визнає, що ця стаття порушена, це означатиме, що він визнає переслідування за політичними мотивами. Що є дуже серйозним звинуваченням для країни, що є членом Ради Європи. Членство у цій організації означає, що в країні немає політичних переслідувань під виглядом кримінальних”, – наголосив правозахисник.

За матеріалами Українська правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.