Новини політики. 22 грудня. Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) пов’язав зі справою екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко низку документів, які повинні допомогти суду прийняти об’єктивне рішення.

ЄСПЛ прийняв рішення невідкладно розглянути скаргу Юлії Тимошенко

Серед документів, пов’язаних зі справою Тимошенко, №49872/11, на сайті ЄСПЛ можна знайти не тільки опис самої скарги. Від Тимошенко суд отримав детальний опис стану її здоров’я до і після затримання, а також після винесення вироку.

Окрім того екс-прем’єр повідомила про те, в яких приміщеннях і з ким її тримали у СІЗО №13, коли і як її доставляли на судові слухання.

На сайті ЄСПЛ наводяться витримки зі звіту, переданого українському уряду за результатами візиту до України представників Європейського Комітету з попередження тортур і нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження чи покарання. У документах сказано, що ув’язнені часто скаржилися на значну кількість у СІЗО щурів і мишей, а члени комісії самі бачили в установі тарганів.

Далі у висновках європейських експертів описується стан охорони здоров’я у СІЗО, який, згідно з їхніми висновками, також не відповідає всім міжнародним нормам.

Раніше ЄСПЛ офіційно заявив про те, що прийняв до розгляду скаргу Тимошенко на умови її утримання у Лук’янівському СІЗО і на дії правоохоронців і привласнив справі статус пріоритетної.

Нагадаємо, ЄСПЛ 14 грудня 2011 року прийняв рішення невідкладно розглянути скаргу екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко на її утримання під вартою.

За матеріалами ZN.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.