Новини політики. 1 грудня. Сьогодні в четвер, 1 грудня, Європейський парламент у Брюсселі проголосував за ухвалення резолюції щодо України.

Євросоюз чекає на Україну

В основу резолюціїї покладені рекомендації Європарламенту для Європейської комісії, Ради ЄС, зовнішньополітичному сервісу ЄС до переговорів з Україною щодо Угоди про асоціацію.

Як пояснив євродепутат Павло Залевський на прес-конференції напередодні голосування резолюції, таким чином ЄП не висуває ніяких умов для парафування Угоди, але ставить у залежність підписання документа від поліпшення ситуації з демократією.

«Ми не хочемо, щоб парафування від чогось залежало. Ми сподіваємося, що парафування поліпшить ситуацію з демократій в країні», – сказав Залевський.

Європейський депутат вважає, що парафування, яке «буде дуже важливим, буде швидким початком позитивного процесу в Україні».

«Ми також думаємо, що парафування Угоди допоможе вирішити проблему Тимошенко і сприятиме звільненню інших ув’язнених, але підписання Угоди буде можливо тільки тоді, коли ми можемо побачити позитивний розвиток української демократії», – підкреслив він.

Таким чином, серед основних положень резолюції:

– Висловлювання за якнайшвидше парафування СА з Україною: якщо можливо, до кінця нинішнього року для того, щоб ратифікувати його до кінця 2012-го;

– Висловлювання за проведення «недавно відкладеної зустрічі з Януковичем напередодні саміту (Україна-ЄС, запланованого на 19 грудня), так як її слід розглядати як важливу можливість для вирішення серйозних проблем і відновлення конструктивного діалогу, який може привести до парафування Угоди про асоціації при наявності значного прогресу у вирішенні технічних і політичних перешкод, які все ще залишаються».

– Твердження, що Україна може подати заявку на вступ до ЄС за умови дотримання принципів демократії, а інструментом для досягнення цієї мети має стати Угода про асоціацію з ЄС;

– Пропозиція розробити механізм зупинення Угоди про асоціацію Україна-ЄС на випадок, якщо будуть порушуватися його фундаментальні принципи;

– Заклик до українського керівництва забезпечити участь Тимошенко у політичному житті і в майбутніх виборах.
Також у резолюції міститься пропозиція про можливе надання Україні з боку ЄС допомоги при проведенні «газових» переговорів з Росією.

Джерело Зеркало недели 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.