Новини політики. 1 грудня. Сьогодні в четвер, 1 грудня, Європейський парламент у Брюсселі проголосував за ухвалення резолюції щодо України.

В основу резолюціїї покладені рекомендації Європарламенту для Європейської комісії, Ради ЄС, зовнішньополітичному сервісу ЄС до переговорів з Україною щодо Угоди про асоціацію.
Як пояснив євродепутат Павло Залевський на прес-конференції напередодні голосування резолюції, таким чином ЄП не висуває ніяких умов для парафування Угоди, але ставить у залежність підписання документа від поліпшення ситуації з демократією.
«Ми не хочемо, щоб парафування від чогось залежало. Ми сподіваємося, що парафування поліпшить ситуацію з демократій в країні», – сказав Залевський.
Європейський депутат вважає, що парафування, яке «буде дуже важливим, буде швидким початком позитивного процесу в Україні».
«Ми також думаємо, що парафування Угоди допоможе вирішити проблему Тимошенко і сприятиме звільненню інших ув’язнених, але підписання Угоди буде можливо тільки тоді, коли ми можемо побачити позитивний розвиток української демократії», – підкреслив він.
Таким чином, серед основних положень резолюції:
– Висловлювання за якнайшвидше парафування СА з Україною: якщо можливо, до кінця нинішнього року для того, щоб ратифікувати його до кінця 2012-го;
– Висловлювання за проведення «недавно відкладеної зустрічі з Януковичем напередодні саміту (Україна-ЄС, запланованого на 19 грудня), так як її слід розглядати як важливу можливість для вирішення серйозних проблем і відновлення конструктивного діалогу, який може привести до парафування Угоди про асоціації при наявності значного прогресу у вирішенні технічних і політичних перешкод, які все ще залишаються».
– Твердження, що Україна може подати заявку на вступ до ЄС за умови дотримання принципів демократії, а інструментом для досягнення цієї мети має стати Угода про асоціацію з ЄС;
– Пропозиція розробити механізм зупинення Угоди про асоціацію Україна-ЄС на випадок, якщо будуть порушуватися його фундаментальні принципи;
– Заклик до українського керівництва забезпечити участь Тимошенко у політичному житті і в майбутніх виборах.
Також у резолюції міститься пропозиція про можливе надання Україні з боку ЄС допомоги при проведенні «газових» переговорів з Росією.
Джерело Зеркало недели