Новини світу. 14 грудня. Депутати Європарламенту закликали російську владу “скасувати підсумки парламентських виборів в Росії”.

В ЄС стурбовані обмеженням політичного плюралізму в Росії

Про це йдеться в резолюції, ухваленій сьогодні на сесії Європарламенту.

“Необхідно провести нові вільні і справедливі вибори після реєстрації всіх опозиційних партій”, – йдеться в документі. На думку європейських народних обранців, це рішення має бути прийняте “відповідно з попередніми висновками Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини та асоціації “Голос”, вимогами сотень тисяч демонстрантів, а також думкою колишнього президента СРСР Михайла Горбачова“.

У свою чергу верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон, виступаючи на засіданні в Страсбурзі, заявила, що в ЄС “стурбовані обмеженням політичного плюралізму в Росії“.

“Завчасне виключення різних опозиційних партій стало ключовим порушенням цих виборів, – зазначила глава європейської дипломатичної служби. – Крім цього, ми бачили повідомлення про процедурні порушення, таких як недостатня неупередженість ЗМІ і недостатньо чітка відокремленість політичної партії і держави”.

Разом тим, на її думку, “російська влада в цілому дуже добре впоралися з ситуацією з масовими демонстраціями за вільні і чесні вибори”.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.