Новини України. 4 грудня. Європа перевірить, куди йдуть кошти, які направляють на ліквідацію аварії ЧАЕС.

Куди в Україні вже 15 років зникають гроші, виділені на ліквідацію аварії на ЧАЕС?

Голова Міжнародної громадської координаційної чорнобильської ради звернувся до депутатів Європарламенту з листом, в якому попросив ініціювати перевірку Європарламентом використання фінансових коштів, що виділяються Єврокомісією протягом останніх 15 років для ліквідації гуманітарних наслідків аварії на ЧАЕС.

Про це повідомив глава МГК ЧР, голова правління Координаційного аналітичного центру “Екологія і здоров’я”, професор Юрій Бандажевський.

“У мене є інформація з низки чорнобильських проектів, на які ЄК виділяла кошти, зокрема й на Іванків. Ідеться про те, що в Іванкові про ці проекти нічого не знають. Як їх було використано — запитання цікаве. Сподіваємося, незабаром громадськість дізнається відповідь на нього”.

Говорячи про свої проекти, які не отримують зелене світло, учений сказав: “Мої опоненти не тільки тут мене пресують, а й тиснуть на мою родину, яка мешкає в Білорусі. Будь-які серйозні акції, які я проводжу в Європі, даються взнаки в Білорусі у вигляді відповідної реакції стосовно моїх уже дорослих доньок. Старша працює лікарем, молодша закінчує університет. Слава Богу, моя сім’я поділяє мої переконання й не піддається на провокації”.

Нагадаємо, у середу, 30 листопада, близько десяти чорнобильців оголосили безстрокову акцію голодування в Маріїнському парку біля Кабміну. Вони вимагають соціальних виплат за рішенням судів.

Зазначимо, що у вівторок 29 листопада Київський апеляційний адмінсуд видав заборону представникам чорнобильських організацій пікетувати будівлю уряду в центрі Києва.

Джерело Зеркало недели 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.