Новини політики. 9 грудня. Глава представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра висловив стурбованість Європейського Союзу у зв’язку з проведенням виїзних судових засідань у справі екс-прем’єра України Юлії Тимошенко та черговим арештом.

Жозе Мануель Пінту Тейшейра

“Представники Європейського Союзу дуже стурбовані обставинами, які склалися останнім часом, – заявив Тейшейра.

Тейшейра зазначив, що виїзне засідання є порушенням Європейської конвенції з прав людини, ратифікованої Україною.

Тейшейра повідомив, що наступного тижня Україну відвідає представник Датського Гельсінського комітету [орган, який останнім часом постійно здійснює спостереження за ходом подій у справі Тимошенко].

“Я не можу пригадати, щоб на моїй пам’яті були подібні випадки з колишніми політичними діячами, з керівниками вищого рангу і навіть з простими громадянами – щоб вони терпіли такі арешти”, – заявив Тейшейра.

Європа вже попереджала українське керівництво про те, що відмова переглянути вирок Юлії Тимошенко поставить під загрозу перспективи підписання та ратифікації Угоди про асоціацію з ЄС.

Крім того, в ухвалену 1 грудня резолюції щодо України Європарламент закликав українску владу забезпечити реалізацію прав Юлії Тимошенко та інших опозиційних лідерів брати участь у політичному процесі.

8 грудня суддя Андрій Трубніков в ході виїзного засідання, яке тривало близько 12 годин, виніс рішення про арешт Юлії Тимошенко, так як вона може перешкоджати проведенню слідчих дій по “справі ЄЕСУ”.

7 грудня по закінченню виїзного засідання у Тимошенко побувала уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова. Вона заявила, що проведення суду в СІЗО неприпустимо.

Тимошенко заарештували 5 серпня. З того часу вона знаходиться в СІЗО.

11 жовтня екс-прем’єра засудили до 7 років позбавлення волі і оштрафували на $ 200 млн. за підписання невигідних газових контрактів з Росією в 2009 році.

Джерело  Kyiv Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.