Новини науки. 5 грудня. Група японських і російських вчених планує клонувати мамонта з кісткового мозку і показати творіння через 5 років, якщо все вдасться.

Вчені покажуть живого мамонта

Якщо вченим вдасться клонувати мамонта – то ми побачимо цю тварину живою через 5 років.
Російсько-японській групі вчених вдалося знайти у викопних рештках мамонта необхідний генетичний матеріал, який потрібен для клонування доісторичної тварини.

Про це повідомили представники якутського Музею мамонта і японського університету Кінкі, які протягом останніх років ведуть спільні дослідження у цій сфері.

Дослідники знайшли фрагменти добре збереженого кісткового мозку в останках мамонта, витягнутих з-під землі в серпні поточного року в ході розкопок в районі селища Батагай на півночі Якутії.

Учені наголосили, що знахідка – це великий науковий успіх, оскільки зазвичай кістковий мозок у викопних рештках сильно пошкоджений через тривале перебування у вічній мерзлоті й тому не годиться для отримання біологічно активних матеріалів.

Якщо дослідникам вдасться витягти із зразків необхідний генетичний матеріал, то, як стверджують японські вчені, клонування мамонта може стати реальністю.

Для цього фахівцям потрібно помістити ядра з клітин кісткового мозку мамонта в яйцеклітину близького родича доісторичної тварини – слона.

Дана технологія була розроблена групою дослідників Японського державного інституту природничих наук міста Кобе і вже продемонструвала свою ефективність у ряді експериментів.

Зокрема, в 2008 році вченим вдалося таким способом клонувати мишу, яка померла за 16 років до цього.

Джерело Вести 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.