Новини світу. 7 грудня. Грінпіс та інші природоохоронні організації закликають владу Японії відкликати китобійні судна, які днями вирушили у води Антарктики, отримавши дозвіл на видобуток близько 1 тисячі китів в новому сезоні.

Цього року китобої планують вбити більше 900 китів

Три китобійних судна в супроводі кораблів охорони покинули днями порт міста Сімоносекі на південному заході Японії і вирушили в Антарктику.

“Це ганебне для японського уряду рішення, яке витрачає гроші платників податків на непотрібні і збиткові китобійні програми, а не на роботи з відновлення країни після гігантського цунамі”, – сказав виконавчий директор Грінпіс Японії Яніч Сато.

Такі природоохоронні організації, як Sea Shepherd і Міжнародний фонд захисту природи (IFAW), також засудили початок промислу китів.

За даними природоохоронних організацій, на експедиції китобоїв в цьому році було витрачено близько 30 мільйонів доларів із грошей, призначених на відновлення Японії після землетрусу і цунамі, що відбулися в березні цього року.

Скільки пробудуть судна у плаванні, поки не ясно, але традиційно сезон триває з січня по квітень.

Цього року китобої планують вбити більше 900 китів Мінке, або малих полосатиків, а також близько 50 синіх китів.

Комерційний видобуток китів заборонено з 1986 року. Проте Японія досі користується квотами на видобуток китів для наукових цілей, що викликає активні протести з боку “зелених”. Торік, завдяки активним діям кораблів Sea Shepherd, японські китобої були змушені повернутися в порт, здобувши тільки 172 кита з 1 тисячі запланованих. Судна захисників тварин переслідували китобоїв і не давали їм вбивати китів, стаючи між гарпунерами і здобиччю.

За матеріалами РИА-Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.