Новини світу. 26 грудня. Китай і Японія домовилися сприяти використанню у двосторонніх розрахунках лише юаня і ієни.

сто доларів
Долар у відмовили в Китаї і Японії

Про це повідомляється на сайті Народного банку КНР. Таким чином, країни вирішили поступово відмовитися від долара у взаєморозрахунках.

Крім того, як уточнює “Сіньхуа” сторони домовилися про продаж Японії державних облігацій КНР, номінованих в юанях. Китайська влада суворо контролює обіг таких цінних паперів і самі вибирають, кому їх продавати.

Китайський прем’єр-міністр Вень Цзябао заявив на зустрічі зі своїм японським колегою Есіхіко Нода, що КНР сподівається прискорити процес формування вільної торгової зони в Китаї, Японії та Південної Кореї.

Юань 26 грудня на новинах про китайсько-японських домовленості досяг чергового історичного максимуму – 6,3167 долара.

У КНР є угоди про взаєморозрахунки в нацвалюті і з іншими країнами, зокрема, Росією і Білорусією.

За десять місяців цього року японський експорт у Китай склав близько 10,8 трильйона ієн, імпорт – 12 трильйонів ієн (більше 148 мільярдів доларів). Близько 60 відсотків все торгових операцій між цими країнам розраховувалося в доларах.

Раніше цього року в Китаї вже було оголошено про кілька зміни на фондовому і валютному ринках, які стануть найбільш помітними за останні кілька років. Так, у середині грудня цього року влада КНР дозволили оплачувати акції місцевих компаній юанями, розміщеними на офшорних рахунках. Таким чином в Китаї мають намір залучити більше іноземних інвестицій, тоді як в даний час на закордонні фонди припадає лише один відсоток акціонованих компаній.

Крім того, в листопаді стало відомо, що Шанхайська фондова біржа готова надати західним компаніями право вільно розміщувати свої акції. На даний момент іноземні інвестори можуть здійснювати операції з китайськими акціями, однак для цього потрібно відповідати численним вимогам і пройти кілька процедур.

Джерело Лента.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.