Новини України. 13 грудня. Президент України Віктор Янукович підписав закон про декриміналізацію деяких статей Кримінально-процесуального кодексу.

Янукович не хоче звільняти Тимошенко

Про це повідомляє прес-служба голови держави.

“Президент України Віктор Янукович підписав Закон № 4025-VI “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності”, – йдеться на сайті президента.

Закон замінює кримінальну відповідальність за окремі види злочинів у господарській і економічній сфері на адміністративну.

Зокрема, з Кримінального кодексу вилучаються деякі статті. При цьому Кодекс про адміністративні правопорушення доповнюється новими статтями, за вчинення злочинів за якими передбачалася кримінальна відповідальність.

Закон передбачає, що штраф може бути замінений судом на інше покарання лише у разі його несплати в строк, встановлений судовим рішенням. Закон передбачає також введення обов’язків, які можуть бути покладені на особу при обранні запобіжного заходу, не пов’язаної з утриманням під вартою.

Також гуманізувати відповідальність за вчинення злочинів, передбачених статтями Кримінального кодексу 364-1, 365-1, 365-2.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект 9221, в якому прописана декриміналізація низки економічних злочинів. У той же час опозиція наполягала на тому, щоб серед декріміналізірованих статей була і стаття, за якою засуджено Юлію Тимошенко. Однак парламентська більшість категорично відмовилася голосувати за відповідну поправку.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.