Новини політики. 7 грудня. Якби вибори президента відбулися в найближчу неділю, за Віктора Януковича проголосували б утричі менше українців, ніж у першому турі 17 січня 2010-го.

Найбільше ризикує посадою прем'єр-міністр Микола Азаров

“І Леонід Кравчук, і всі його наступники втрачали підтримку після першого року президентства. Причина — не виправдали завищених очікувань своїх виборців, — коментує голова Центру політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко. — Головні сподівання на Януковича були банальні: покращення життя вже сьогодні. Замість цього президент ухвалив низку непопулярних рішень.

Дві найбільші хвилі падіння його рейтингу — торік у вересні й на початку 2011-го — пов’язані з підвищенням комунальних тарифів. Останнє зниження рейтингу відбулося через пенсійну реформу і проблеми з виплатою соціальних пільг.

Якщо рейтинг Януковича впаде нижче рівня підтримки екс-прем’єра Юлії Тимошенко, можуть настати кадрові зміни. Найбільше ризикують посадою прем’єр-міністр Микола Азаров, а також “соціальний” віце-прем’єр Сергій Тігіпко. Частина оточення президента ще з весни виступають за те, щоб змінити прем’єра і частково зняти цим соціально-економічну напругу у суспільстві.

Голоси за Януковича перейшли в категорії “проти всіх”, “не піду на вибори”, “не визначився”. На Донбасі таких зараз половина виборців. Рейтинг Тимошенко за рік залишився більш-менш сталий. Частково це можна пояснити співчуттям до Юлії Володимирівни. Утім, Тимошенко давно перебуває серед лідерів у рейтингу недовіри. Люди співчувають, але голосувати за неї не збираються.

На тлі безпорадності опозиції Яценюк є найпомітнішою фігурою. Частина виборців покладають на нього сподівання. Дещо менші очікування від політичного проекту Віталія Кличка. Його рейтинг зростає за майже повної відсутності активності політика”.

За матеріалами Gazeta.ua