Новини України. 11 грудня. Якість даних соціологічних досліджень різко погіршилася в усьому світі, і соціологи змушені шукати нові альтернативні методи.

Соціологи змушені шукати нові альтернативні методи соціологічних досліджень

Про це повідомив генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.

«У світі драматично „впав“ метод інтерв’ю «віч-на-віч» (face-to-face), погіршилась якість даних і зменшилася кількість досліджень за цим методом. Ця тенденція докотилася й до України… Нині на запитання соціологів відповідає 50—60% населення, а у великих містах іще менше: 30—40%. А якщо більша частина населення не йде на контакт із соціологами, то якість соціологічних даних дуже погіршується», — підкреслив він.

«В усьому світі такий факт призвів до того, що спочатку дослідники перейшли до телефонних, а потім до інтернет-опитувань. У США 2009 року частка опитувань, що замовляються за методом face-to-face, впала до 1%. Загалом у світі ситуація не така драматична, але однак вже відбувся перехід від інтерв’ю «віч-на-віч» спочатку до телефонних опитувань, а два-три роки тому на перше місце вийшли інтернет-опитування.

За даними 2009 року (більш пізніх досліджень поки що немає), методом інтернет-опитування провадиться 43% досліджень, методом телефонного — 32, а «віч-на-віч» —25%», — повідомив соціолог.

В Україні ці процеси також ідуть, хоча й повільно. 2010 року методом особистого інтерв’ю було проведено 44% опитувань (і це домінуючий метод), телефонних опитувань — 33, з допомогою Інтернету — 24%. «До нас, як і до інших країн, дійшла хвиля падіння якості особистого інтерв’ю, але відсоток населення, який можна опитувати по телефону та з допомогою Інтернету, недостатній», — вважає він.

«У наших умовах переходити на інтернет-опитування не можна, на телефонні — теж погано, а особисте інтерв’ю стає ненадійним. У нас у цьому сенсі криза», — констатував соціолог.

За матеріалами ZN.UA 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.