Новини України. 25 грудня. З 25 грудня вступає в силу Закон України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”, прийнятий Верховною радою 22 вересня.

біженці, кордон, Лівія
Закон "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства"

Текст якого розміщений на офіційному сайті парламента.

Документ був розроблений Кабінетом міністрів на виконання плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.

Вперше на рівні закону закріплена спрощена процедура реєстрації іноземців та осіб безгромадянства у пунктах пропуску через державний кордон.

Законом визначається правовий статус іноземців та осіб без громадянства, удосконалюється процедура їх в’їзду в Україну та виїзду з країни, регулюються питання транзитного проїзду цих осіб через її територію. Він також містить положення, що визначають підстави для відмови в оформленні віз або їх скасування, підстави для заборони в’їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну тощо.

Документом пропонується розширити перелік підстав для перебування на території України. Відтепер в порядку, встановленому Законом, вид на проживання можуть отримати іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну:

1) для здійснення культурної, наукової, освітньої діяльності на підставах та в порядку, встановленому міжнародними договорами України або спеціальними програмами;

2) з метою участі у міжнародних та регіональних волонтерських програмах або участі в діяльності волонтерських організацій, зареєстрованих в Україні в установленому порядку;

3) для роботи кореспондентом або представником іноземних засобів масової інформації;

4) з метою возз’єднання сім’ї з громадянами України, іноземцями або особами без громадянства, які отримали вид і проживання в Україні.

Також пропонується ввести процедуру добровільного повернення іноземців та осіб без громадянства, на яких поширювалася дія Закону України “Про біженців та осіб, які потребують додаткової або тимчасового захисту”, а також іноземців та осіб без громадянства, які не мають законних підстав для перебування в Україні або які не можуть виконати обов’язок виїзду з України.

Крім цього, визначаються підстави та порядок примусового повернення іноземців та осіб без громадянства за рішенням уповноважених органів, а також примусового видворення – за рішенням суду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.