Новини України. 9 грудня. Склад миючих засобів великих світових компаній, які продаються в Україні та країнах Європи суттєво відрізняється.

На берегах Дніпра - безлад

І якщо в країнах Західної Європи вони не містять у своєму складі фосфатів, то в Україні фосфатні добавки в миючих засобах досягають 20%, що загрожує Дніпру екологічною катастрофою. Про це розповіла радник голови правління АК «Київводоканал» з питань інформаційної політики Вікторія Яковлєва.

«Миючі засоби всіх великих торгових марок є у продажу і в нас, і в Росії, і в Європі. Але Японія, наприклад, ще в 1986 році повністю заборонила фосфати, а десять років тому на законодавчому рівні це зробила і велика частина Європи. Тому миючі засоби з такими ж назвами продаються в Європі, але не містять в своєму складі фосфатів – виробник підлаштовується під законодавство тієї країни, куди постачає свій товар. Мало того, за нашою статистикою і відповідно до аналізу зміни складу стоків, стрімке збільшення фосфатів було зафіксовано в 2003 році – саме після того, як їх заборонили в Європі»- заявила представник водоканада.

За словами Вікторії Яковлєвої, очисні споруди Бортницької станції аерації, які були спроектовані в 1960-х роках минулого століття, просто не розраховані на ту кількість фосфатів, яка зараз використовується. Це призводить до загибелі живої очисної бактерії. А оскільки хімічним способом очищати стоки не можна, адже ця вода знову надходить у річку, то фосфати навіть після очищення потрапляють у Дніпро і стають добривом для синьо-зелених водоростей, які викликають цвітіння річки.

«Ми йдемо до того, що в майбутньому наші водні ресурси перетворяться в слизьку, клейову масу. «Київводоканал» підготував лист-звернення до світових виробників миючих засобів, і, можливо, нам вдасться зупинити використання фосфатів до офіційної заборони їх на законодавчому рівні. Суворе обмеження споживання або повна заборона не відбудеться завтра, тому на першому етапі необхідно хоча б ввести екологічний збір на фосфатні порошки, який направляли б на модернізацію очисних споруд не лише Києва, а й усієї країни. Слід зазначити, що в Україні фосфатні добавки в миючих засобах дозволені на рівні 20%, і це вбиває нашу екологію»- розповіла Вікторія Яковлєва.

Джерело kievpress

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.