Новини технологій. 14 грудня. Відео. Учасників заворушень у місцях ув’язнення допоможуть нейтралізувати лазерні установки.

SMU 100 може застосовуватися в ситуаціях, де необхідно використовувати нелетальної зброю

Крім тимчасової сліпоти, вони не роблять на людину ніякого впливу.

Пристрій, який пропонують фахівці з британської компанії Photonic Security Systems, має той же принцип дії, що і система їх земляків з BAE Systems, призначена для відлякування піратів.

В основі лежить лазерний випромінювач, здатний генерувати промінь, який розширюється і на певній відстані набуває великикого діаметр. В даному випадку він становить чотири метри на максимальній дистанції в півкілометра, але ці параметри можна за бажання змінити.

Принципова відмінність двох систем в тому, що Photonic Security Systems створила не стаціонарний, а портативний пристрій, зовні схожий на автоматичну гвинтівку. Вартість виробу SMU 100 складає £ 25 тис.

SMU 100 може застосовуватися в будь-яких ситуаціях, де необхідно використовувати нелетальну зброю – наприклад, для боротьби з тими ж піратами на ближніх дистанціях або охолодження запалу демонстрантів.

Глава компанії-розробника Пол Керр розповів, що зараз ведуться переговори з Хоум-офісом (британське МВС) з приводу використання пристрою охоронцями в’язниць. Представник влади заявив, що Центр прикладних наук і технологій (CAST), що знаходиться у віданні Міністерства, готовий провести необхідні випробування. Після цього можна буде говорити про впровадження. А поки чиновники думають, у США вже випробували систему протидії бунтарям за гратами, яка випускає болючі, але не шкідливі НВЧ-хвилі.

ВІДЕО

За матеріалами Компьюлента

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.