Новини світу. 11 грудня. Найважливішим рішенням саміту ЄС, на думку колишнього прем’єр-міністра Італії і колишнього глави Єврокомісії Романо Проді, стало те, Європа йтиме вперед без Великобританії.

Те, що Європа йтиме вперед без Великобританії - найважливіше рішення саміту ЄС

Про це політик і професор економіки написав у своєму коментарі, розміщеному в газеті Il Messaggero, зазначивши, що, “якщо ЄС хотів зробити крок вперед у визначенні європейської конфігурації”, відмова від участі в ній Лондона “була необхідною”.

“Протягом багатьох років британська політика зі своєю неймовірною бюрократичною машиною дуже успішно чинила перешкоди тому, щоб ЄС перетворювався на справжню федерацію. Вибір Лондона ще більше ускладнить його становище як члена ЄС“, – вважає експерт.

Романо Проді також зазначив, що це позначиться і на відносинах США. “Вибір Великобританії ускладнить і її подальшу роль як представника США в Європі, і це в той момент, коли Барак Обама проявив явну підтримку політиці єврозони. Це, сталося, зрозуміло, не через любов до ЄС, до якого у американського президента не було особливо великого інтересу. Усе це свідчить про зростаючу стурбованість, що проблеми єврозони негативно позначаться і на американській економіці прямо напередодні нових президентських виборів”, – зазначив італійський політик.

На його думку, саміт ЄС, який називали “вирішальним” для майбутнього єврозони став “половинчастим”. “Скільки разів ми чекали вирішальних самітів для ЄС, і вони ними не ставали. Останній, нарешті, можна назвати вирішальним, але не остаточно. На ньому були створені нові методи із захисту єдиної європейської валюти, але з певними обмеженнями, які роблять спекуляції на ринках більше скрутними, але не неможливими”, – зазначив Романо Проді в своєму коментарі.

За матеріалами Вести.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.