Новини науки. 22 грудня. Австралійські дослідники вперше з’ясували, з якою швидкістю повинна пересуватися літня людина, щоб в буквальному сенсі втекти від смерті.

Смерть ходить зі швидкістю 0,82 метра на секунду

Разом з тим вони, зрозуміло, дізналися, як швидко ходить сама «стара з косою».

За основу вчені взяли дані про 1705 чоловіків у віці 70 років і старше, зібрані в ході масштабного проекту CHAMP. Вибірка вийшла строката, бо як лише половина цих людей були корінними австралійцями, а решта – приїжджими з Італії, Великобританії, Греції та Китаю.

Фахівці оцінили швидкість ходьби учасників на початку дослідження, а потім повернулися до них через п’ять років. За вказаний період було зафіксовано 266 випадків смерті.

Виявилося, що так званий нещадна жниця (Grim Reaper), тобто скелет з косою в балахоні з капюшоном, ходить зі швидкістю 0,82 метра в секунду (близько 3 км / год).

«Оскільки жоден чоловік у цьому дослідженні при ходьбі зі швидкістю 1,36 м / с (5 км / год) або вище не мав контакту зі смертю, швидше за все, це недосяжна для жниці величина. Усім людям похилого віку, які бажають уникнути зустрічі з нею, ми б порадили ходити з цією швидкістю або швидше», – підсумовують дослідники в статті, опублікованій в British Medical Journal.

Джерело Мембрана 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.