Новини світу. 3 грудня. Німецький історик Свен Гронемейер заявив, що невідоме раніше послання майя, нещодавно виявлене в мексиканському храмі Комалькалько, всупереч публікаціям у жовтій пресі зовсім не передрікає людям швидкий кінець світу.

Древні майя не пророкували кінця світу

За словами експерта, стародавні написи несуть зовсім інший зміст.

Вчені з Національного інституту Мексики втомилися від бульварних журналістів, які роздмухують тему прийдешнього Апокаліпсису, про який нібито сказано в стародавніх посланнях майя.

Щоб розвіяти чутки і домисли про швидкий кінець світу історики провели спеціальну конференцію в мексиканському місті Паленке. Одним з головних доповідачів на цьому форумі був німецький археолог Свен Гронемейер. Він докладно розповів про історію недавньої знахідки в храмі Комалькалько, де представники древнього племені здійснювали свої богослужіння.

Артефакт, що наробив стільки шуму, являє собою кам’яну плиту віком приблизно 1300 років. Це древній циклічний календар майя, який складається з 13 тимчасових періодів, що послідовно змінюють один одного. Кожен період (або бактун) триває 394 роки. Обривається календар на 13-му бактуні, який в перекладі на наше літочислення почнеться 21 грудня 2012 року. Втім, на цю дату припадає зовсім не кінець світу для всього людства, а “всього лише” пришестя стародавнього бога війни і родючості Болоні Йокте.

Календар був створений під час правління стародавнього царя Бахлама Аява, який хотів підготуватися до пришестя одного з головних богів пантеону майя. Цей день розглядалося священнослужителями як свого роду “друге народження” нації, що, швидше за все, має на увазі під собою перехід людства на якийсь новий рівень, а зовсім не загибель усього живого.

Німецький історик зазначає, що написи майя сповнені метафор і іносказань і в будь-якому разі сприймати їх буквально – просто нерозумно.

Свен Гронемейер додав, що знахідка була серйозно пошкоджена, частину тексту на ній неможливо прочитати. Принаймні, поки. В даний час кам’яна плита з храму Комалькалько знаходиться в лабораторії Національного інституту Мексики. Як тільки дослідники закінчать її вивчати, історичний пам’ятник, швидше за все, буде виставлений в одному з музеїв країни.

За матеріалами Вести.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.