Новини шоу-бізу. 21 грудня. Дослідники з австралійського університету технологій вивчили феномен так званого «клубу 27» – популярної гіпотези про те, що для талановитих музикантів фатальним є вік 27 років

Емі Уайнхаус не встигла дожити до 28-річчя два місяці

Вчені проаналізували біографічні відомості про артистів і встановили, що насправді ніякого «клубу 27» не існує, і музиканти помирають у віці 27 років не частіше, ніж в будь-якому іншому.

Для вивчення «клубу 27» соціологи скористалися даними про смерть 1046 музикантів (сольних виконавців та учасників груп), яким вдалося потрапити на вершину британського хіт-параду в період з 1956 по 2007 роки. У переліку артистів серед інших опинилися і знамениті учасники «клубу 27»: Джимі Хендрікс, Джим Моррісон і Курт Кобейн.

Проаналізувавши отримані дані, фахівці встановили, що 27 років не є фатальним віком для артиста. Проте, музиканти помирають раніше «звичайних» людей, і багато з них ризикують померти, не доживши до 40 років. За підсумками проведеної роботи соціологи зробили висновок про те, що існування «клубу 27» є результатом необ’єктивного відбору фактів та випадкових збігів.

Нова хвиля інтересу до теми «клубу 27» піднялася влітку 2011 року. Така увага до списку музикантів, які померли у віці 27 років, пояснюється смертю ретро-соул співачки Емі Уайнхаус – вона померла в липні 2011 року, не доживши двох місяців до свого 28-річчя.

За матеріалами Фокус

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.