Новини науки. 21 грудня. Ваші друзі у соціальних мережах, швидше за все, мало відрізняються від вас, маючи такі самі інтереси, смаки й уподобання.

Ваші друзі схожі на вас

Саме тому вони і опинилися в списку друзів, вважають вчені з Гарварду…

Чим більше між вами подібного, тим вище шанс, що ви «зафрендите» один одного. Це твердження суперечить думці про те, що люди легко піддаються впливу інших. Насправді, ми в першу чергу оточуємо себе тими, хто схожий на нас самих, замість того, щоб пізнавати щось нове.

Для того щоб з’ясувати, за яким принципом люди заводять друзів, дослідники вивчили персональні сторінки на Facebook 1640 студентів, звертаючи увагу на їхні музичні, художні та літературні смаки. Не дивно, що частіше друзями ставали ті, хто жив поруч, навчався в одному закладі, належав до одного соціально-економічному класу, релігії або етнічної групи. Крім цього, значний вплив на шанси стати друзями з соціальної мережі надають подібні погляди на музику і кіно. Літературні вподобання виявилися менш важливими.

Що стосується впливу друзів, вчені не виявили доказів того, що одні друзі переймають смаки і погляди інших. Виняток становлять лише джаз і класична музика.

Джерело ЗдравоЕ  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.