Новини здоров’я. 8 грудня. До 2014 року в Україні планують створити і реалізувати Національний план дій з безпеки пацієнтів.

Для хворих українців відкриють гарячу лінію

Виконавцями даного проекту виступають Міністерство охорони здоров’я спільно з Всеукраїнською радою захисту прав та безпеки пацієнтів, повідомляє Kievpress.

В середині грудня вже планується запустити безкоштовну «гарячу лінію» 0-800-301-300. Всі випадки неякісного лікування буде розбирати спеціальна комісія. Публічний аналіз помилок допоможе не допускати їх у майбутньому.

Схожі проекти вже впроваджені в багатьох країнах, зокрема, у Польщі. Тепер там кожен постраждалий з вини лікарів може розраховувати на компенсацію в розмірі 30 тисяч доларів.

Особливу увагу при створенні Національного плану буде приділено питанню безпеки ліків. Зокрема, планується реалізувати проект «Безпечна аптека». Якщо пацієнт буде незадоволений якістю препарату і буде доведено, що ліки дійсно неякісні, то він одержить відшкодування в сумі до 50 тис. грн. При цьому фонд для виплати компенсацій потенційних хочуть формувати з щомісячних відрахувань самих аптек.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.