Новини економіки. 5 грудня. В Україні падають обсяги виробництва хліба: за чотири місяці, що минули з початку нового маркетингового року, падіння склало 3,3%.

Хліб
Скорочується кількість випеченого хліба

Більше того, падіння місяць до місяця (жовтень-2011 у порівнянні з жовтнем-2010) і зовсім склало близько 7%. В абсолютних цифрах за липень-жовтень 2011 хлібокомбінати в Україні виробили 578,6 тисячі тонн хлібобулочних виробів проти 598,3 тисячі тонн за липень-жовтень 2010.

Традиційно виробництво хліба є одним з найбільш стабільних показників. Більш того, в періоди економічної кризи, до яких можна віднести три останні роки, споживання хліба традиційно збільшується на противагу, наприклад, м’ясним та молочним виробам, які стають не по кишені.

На думку експертів, зниження обсягів виробництва хліба не було наслідком скорочення попиту з боку населення. Причина – в скороченні пропозиція якісного борошна. При цьому, на перший погляд, причин для недостачі борошна немає, оскільки цього року зібраний рекордний урожай. Проте, обсяги виробництва борошна планомірно знижуються – про це свідчить навіть офіційна статистика: в жовтні борошномельні підприємства зменшили виробництво борошна на 2,7%.

Причина скорочення – значно зросла собівартість виробництва. “Влада любить повторювати, що зерна в цьому році багато і воно дешеве. Але, по-перше, не таке вже дешеве, а по-друге, чому ніхто не говорить про ціну газу, зростання зарплат?” – Зазначив представник одного з найбільших борошномельних підприємств.

За матеріалами Подробности

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.