Новини світу. 2 грудня. Віце-прем’єр Росії Дмитро Козак заявив, що на федеральному рівні може бути прийнятий закон про заборону пропаганди гомосексуалізму і педофілії.

Росія "притисне" геїв

Губернатор Петербурга Георгій Полтавченко в свою чергу висловив думку, що якщо такий закон буде прийнятий, “він буде служити на користь суспільної моралі”.

У Санкт-Петебурзі в п’ятницю проходить прес-конференція за участю трьох регіональних лідерів “Єдиної Росії”-Козака, Полтавченко та голови законодавчих зборів міста Вадима Тюльпанова. Саме в ході цього заходу прозвучала ідея про загальноросійському заборону на пропаганду гомосексуалізму.

Проект закону, який передбачає штрафи за пропаганду гомосексуалізму та педофілії, був прийнятий депутатами петербурзького парламенту 16 листопада.

Закон вводить штрафи за “публічні дії, спрямовані на пропаганду мужеложества, лесбіянства, бісексуалізму, трансгендерності серед неповнолітніх”.

За словами депутата Віталія Милонова, закон покликаний “зупинити потік аморальної інформації, яка звалюється на дітей”.

Для фізичних осіб за порушення закону передбачається введення штрафів сумою від 1 тис. до 3 тис. руб., для посадових – від 3 тис. до 5 тис. руб., для юридичних – від 10 тис. до 50 тис. руб.

Тим часом, як зазначив голова Законодавчих зборів Петербурга Вадим Тюльпанов, при розгляді законопроекту в другому читанні, штрафи за пропаганду педофілії і гомосексуалізму можуть бути збільшені до 500 тис. руб. За його словами, міра про збільшення необхідна для того, щоб “штраф був адекватний вчинкам”.

Після цього Держдепартамент США висловив глибоку стурбованість подібними законодавчими ініціативами в Росії.

“Права геїв – це права людини, а права людини – права геїв”, – заявила глава американського зовнішньополітичного відомства Хілларі Клінтон.

У відповідь уповноважений МЗС Росії з питань прав людини, демократії та верховенства права Костянтин Долгов заявив, що відповідно до російського законодавства не допускається абсолютно ніякої дискримінації, в тому числі за ознаками сексуальної орієнтації.

Він підкреслив, що Росія з подивом сприймає спроби американської сторони втручатися, тим більше публічно, в законотворчий процес у країні. У МЗС вважають заяви американців некоректними і невідповідними практиці міждержавних відносин.

Джерело РБК 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.