Новини світу. 7 грудня. В соціальних мережах з’явилися заклики вийти в цю суботу на всеросійську акцію протесту проти фальсифікацій підсумків виборів до Держдуми.

В Росії організовують революцію в соцмережах (фото РИА Новости)

Протестна група, створена в Facebook, об’єднує вже більше чотирьох тисяч користувачів. Близько двох тисяч осіб зареєструвалися в аналогічній групі у мережі “ВКонтакте”.

У Москві група називається “Субота на Площі Революції”.

Напередодні після розгону мітингу противників прем’єра Володимира Путіна на Тріумфальній площі, в результаті якого було затримано більше 300 осіб, стало відомо, що опозиція в суботу збирається провести акцію в Москві на площі Революції.

У вівторок серед затриманих виявилися один з лідерів “Солідарності” Борис Нємцов, лідер незареєстрованої партії “Інша Росія” Едуард Лимонов і лідер партії “Яблуко” Сергій Мітрохін, а також журналісти.

Тим часом міжнародна організація Human Rights Watch закликає російську владу до якнайшвидшого звільнення затриманих учасників мітингів, які протестують проти фальсифікацій на виборах до Держдуми, після того як джерела в правоохоронних органах визнали, що тільки на Тріумфальній площі у вівторок були затримані близько 600 осіб.

“Протестувальники мають право висловлювати своє занепокоєння тим, як пройшли вибори. Затримання учасників мирних акцій протесту та укладення їх під арешт не є на користь уряду. Це неприйнятно в демократичному суспільстві”, – заявив глава організації по Європі та Середній Азії Х’ю Вільямсон.

За матеріалами Газета.Ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.