Новини світу. 1 грудня. Британська поліція заарештувала в середу більше 20 політичних активістів, які увірвалися в офісну будівлю в центрі Лондона в той час, коли в столиці проходили масові демонстрації в рамках національного страйку держслужбовців.

Декому вдалося прорватися через поліцію та забратися на дах будівлі

Учасники рухів “Анкат” і “Захопи Лондон” діяли незалежно від учасників страйку, однак, за власним визнанням, намагалися таким чином підтримати їх і привернути увагу людей до ряду гострих соціальних проблем, які відчуває сучасне суспільство.

Метою активістів був офіс гірничодобувної компанії “Ексстрата“, керівник якої – Мік Девіс, входить до числа найбільш високооплачуваних топ-менеджерів світу.

Проникнути в будівлю, вигукуючи гасла про жадібність великих компаній, спробували більше 60 чоловік. Деяким з них вдалося прорватися через поліцейський кордон, забратися на дах будівлі і розгорнути транспаранти з написом “Влада повинна бути у 99% населення!”.

Тим не менш, акція закінчилася, по суті і не встигнувши розпочатися. Протягом найближчої півгодини співробітники Скотленд-Ярду заарештували всіх, хто проник до будівлі. Тим не менш, через натовп з кількох сотень цікавих, прихильників активістів та працівників ЗМІ, що зібралися на перетині вулиць Хеймаркет і Пентон-стріт, поліцейським довелося оточити район. Ще кілька годин правоохоронці витратили на те, щоб ретельно оглянути всі офісні приміщення, де могли сховатися прониклі в будівлю маніфестанти.

“На даний момент нами затримано 21 особа, – заявив представник столичного поліцейського управління. – Заарештованим пред’явлені звинувачення в незаконному проникненні на територію офісної будівлі на Пентон-стріт, порушення кордонів приватної власності, псування майна, крадіжці, чиненні опору при затриманні”.

Члени рух “Анкат“, створеного в жовтні минулого року, вже неодноразово влаштовували масові акції протесту в різних містах Великобританії, координуючи свої дії через соціальні мережі. Активісти вимагають покінчити з практикою виплат величезних бонусів директорам великих корпорацій і пікетують будівлі компаній, які підозрюються у фінансових махінаціях і ухиленні від податків.

Майже два млн британців, за оцінками профспілкових рухів, беруть сьогодні участь у найбільшій за останні кілька десятиліть страйку держслужбовців.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.