Новини світу. 26 грудня. До НС гігантських масштабів – “сміттєвого валу”, який обрушиться незабаром на узбережжя – готуються жителі канадської провінції Британська Колумбія.

Уламки займають ділянку акваторії, порівнянний з площею Каліфорнії

За деякими оцінками, уламки, віднесені в океан після руйнівного землетрусу і цунамі в березні в Японії зараз займають ділянку акваторії, порівняну з площею Каліфорнії.

Як повідомила в неділю представник департаменту з ліквідації наслідків НС при уряді Британської Колумбії Джуліанна Маккефрі, в провінції в терміновому порядку створюється робоча група з ліквідації наслідків забруднення узбережжя. У зв’язку з наближенням “сміттєвого валу” перед органами влади провінції і муніципальною владою виникає цілий ряд серйозних проблем, пояснила вона, і вже до 6 січня робоча група приступить до роботи.

“У більшості випадків до компетенції федеральної влади входить те, що відбувається в прибережній акваторії і безпосередньо на береговій лінії, – зазначила вона, – а у відомстві муніципальної влади знаходяться питання очищення узбережжя від сміття, яке опинилося вище лінії припливу. Деякі випадки відносяться до компетенції уряду провінції – коли мова йде про токсичні речовини або про людські останки, викинуті на берег. Однак оскільки цього поки не сталося, то й говорити про це передчасно”.

За даними Міжнародного тихоокеанського дослідного центру, окремі уламки, віднесені в море під час цунамі 11 березня, вже помічені біля узбережжя штату Вашингтон, а в канадському курортному місті Тофіно на узбережжі острова Ванкувер вже знаходять пластикові пляшки з японським маркуванням та інші дрібні предмети.

“Сильну тривогу викликає те, що за 10 хвилин на березі я нарахував більше викинутих хвилями предметів, ніж за останні чотири роки”, – поділився своїми побоюваннями з журналістами мер Тофіно Перрі Сманк.

За його словами, міська влада не має ні коштів, ні устаткування для масштабного очищення узбережжя і навіть не мають підходящої земельної ділянки, куди можна було б вивозити ці уламки. “Я впевнений, що нам необхідно готуватися до гіршого варіанту розвитку подій”, – додав він.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.