Новини світу. 16 грудня. Уламки міжпланетної станції “Фобос-Грунт”, запущеної на початку листопада з Байконура, досягнуть поверхні Землі в період з 6 по 19 січня наступного року.

Місце падіння уламків "Фобос-Грунта" ще встановлюється

Такий прогноз опублікований сьогодні на сайті Федерального космічного агентства (Роскосмос).

“За попередніми розрахунками фахівців часовий інтервал падіння космічного апарату (КА) на Землю охопить період з 6 по 19 січня 2012 року”, – вважають в Роскосмосі. КА може впасти в смузі від 51,4 градуса північної широти до 51,4 градуса південної широти. Однак точні район і час падіння можна буде передбачити не раніше, ніж за кілька діб, уточнили у відомстві.

Земної поверхні можуть досягти не більше 20-30 фрагментів з тугоплавких матеріалів, їх сумарна маса не перевищить 200 кг. Компоненти палива апарату згорять у щільних шарах атмосфери Землі на висоті приблизно 100 км, переконані фахівці.

Автоматична міжпланетна станція “Фобос-Грунт” була запущена з космодрому Байконур 9 листопада. Вона повинна була взяти з супутника МарсаФобоса – зразок реліктового грунту і доставити його назад на Землю. Станція вийшла на низьку навколоземну орбіту, з якою за рахунок двох включень маршової рухової установки повинна була перейти на отлетной траєкторію. З невідомих поки причин система управління не видала команду на перше включення установки.

Для аналізу причин нештатної ситуації з “Фобос-Грунт” була створена міжвідомча комісія, яка представить своє попередній висновок в кінці січня наступного року.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.