Новини України. 22 грудня. Коаліція народних депутатів у Верховній Раді, у звичній для себе формі – без обговорення, сьогодні прийняла державний бюджет на 2012 рік.

Рада "пропхала" бюджет на наступний рік

Нардепи і уряд не забули про себе і передбачили збільшення видатків для чиновників у 2012 році. Про це заявив лідер “Фронту змін” Арсеній Яценюк.

У державному бюджеті на наступний рік, за його словами, Кабмін збільшив витрати на чиновників, зокрема на авіаперельоти та на президента Віктора Януковича.

Яценюк відзначив, що за два останні роки уряд збільшив витрати на чиновників на 6 мільярдів гривень.

“Це більше ніж медицина і освіта. І в цьому бюджеті вони знов збільшили (витрати – ред.). На президента плюс 15 мільйонів гривень”, – заявив Арсеній Яценюк.

“На польоти для вищих державних чиновників чартерами влада передбачила 188 млн грн. Ми скинемось вам всім на квиток в одну сторону. Летіть! І ми тоді зможемо змінити країну без вас”, – додав він з трибуни ВРУ.

За його словами, бюджет “надутий”, оскільки Микола Азаров та інші урядовці не вміють рахувати ріст економіки і завищили показники в дохідній частині.

“Уряд запропонував зростання економіки на рівні майже 4% на противагу 5,5%, як обіцяли ще місяць тому. Проте Світовий банк і МВФ, які набагато краще вміють рахувати, ніж прем’єр Азаров і весь український уряд, сказали, що економіка зросте максимум на 2,5%. При цьому Світовий банк і МВФ прогнозують, що українська економіка зросте максимум на 2,5%. З огляду на це опозиція констатує, що доходи бюджету мінімум на 6 млрд грн уже надуті”, – сказав Арсеній Яценюк.

Він додав, що уряд також зменшив середню заробітну плату українців на 16 мільярдів гривень.

“Бюджетом Межигір’я” назвала головний фінансовий документ країни партія “Батьківщина”.

“Оскільки основна частина території України розташована між Карпатськими та Кримськими горами, Янукович сприймає державу як свій приватний маєток – велике Межигір’я. Саме тому пріоритетом так званого бюджету-2012 є першочергове задоволення фінансових потреб та невгамовних апетитів президента”, – йдеться в заяві партії.

За словами опозиціонерів, без обговорення, без дискусії, без урахування жодних пропозицій опозиції ухвалено антисоціальний документ, який цілком відповідає політиці Януковича протягом двох років його перебування при владі.

“Справжнє гасло Януковича – “Багаті стають ще багатшими, а бідні – ще біднішими”. Таку мету має і бюджет-2012″, – заявляють в “Батьківщині”.

“Бюджет Межигір’я” зайвий раз свідчить про профнепридатність Януковича до керування країною, про його кричущу невідповідність посаді, яку він обіймає, і про очевидну необхідність дострокових президентських виборів”, – додають в партії.

Водночас самі ж регіонали кажуть, що в бюджеті все добре.

“Ще раз хочу підкреслити – ні по одній пільзі зменшень у державному бюджеті наступного року не буде. Це принципова позиція Президента України і фракції Партії регіонів у парламенті”, – сказав глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

За його словами, гроші на соціальні виплати у бюджеті обов’язково будуть.

“Безумовно, якщо бюджет наповнений, то гроші будуть виплачуватися. А якщо бюджет не буде наповнюватися, то звідки будуть братися виплати? Вирішувати в даному випадку Кабінету Міністрів. За всі роки не був сформований бюджет так, щоб це питання вирішувала якась інша інстанція”, – підсумував політик.

Напередодні колега Єфремова нардеп від ПР Дмитро Святаш казав, що Кабмін запропонував песимістичний бюджет, але поганий бюджет ліпше ніж без нього.

“Поганий бюджет, важкий бюджет, краще, ніж відсутність будь-якого бюджету на 2012 рік, тому Кабінет Міністрів запропонує жорсткий, песимістичний прогноз, тобто розрахунки будуть вестися за ціною на газ 416 доларів за тисячу кубометрів, а якщо переговори за ціною на газ з Росією будуть позитивні, то до бюджету будуть внесені відповідні правки”, – зазначив він.

“Ситуація дуже непроста. Якщо ми не приймемо бюджет до кінця цього року, січень ми будемо розраховувати за формулою 1/12 від попереднього – це дуже важко для місцевих бюджетів, для всіх”, – сказав Святаш.

Сьогодні Верховна Рада ухвалила Державний бюджет на 2012 рік.

За нього у другому читанні та в цілому проголосували 250 депутатів, переважно з Партії регіонів, Народної партії та групи Реформи заради майбутнього.

Депутати від опозиції раніше заявили, що голосувати за такий бюджет, який є “знищенням України” не будуть.

Дохідна частина бюджету складає 332 млрд. грн. Місцевих бюджетів – 92,6 млрд.грн.

Видатки зведеного бюджету склали 461,7 млрд. грн.

У порівнянні з бюджетом нинішнього року, видаткова частина збільшилася на 35 млрд. грн.

Розмір прожиткового мінімуму збільшений на 128 грн.

Документ базується на чинних з Росією газових контрактах, згідно з якими прогнозована середня вартість російського газу в 2012 році складе $416 за тис. кубометрів. Водночас Президент України Віктор Янукович заявляв. що Україна не готова платити за газ більше $250 за тис. кубометрів газу.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.