Новини України. 26 грудня. Фінське агентство з безпеки руху TraFi видало сьогодні британському суховантажу Thor Liberty дозвіл покинути межі Фінляндії і продовжити шлях.

"Тор Ліберті" відпустили

Судно затримали в середині грудня в порту Котка з вантажем з 69 ракет Patriot і 150 тонн вибухової речовини.

“Корабель отримав дозвіл, згідно з яким міг би вирушити в дорогу негайно, проте він не може зробити цього сьогодні, оскільки триває розслідування, яке проводить митниця, і по ньому допитуються капітан і старший помічник”, – розповів старший контролер TraFi Ілпо Руоконен.

Він уточнив також, що “дозвіл, виданий TraFi, стосується тільки самого судна, що ж до військового вантажу, то це окреме питання, яке має вирішувати міністерство оборони”.

Згідно з фінським законодавтством, вивезення подібних вантажів з території країни може здійснюватися тільки зі спеціального дозволу оборонного відомства.

Причиною затримання британського суховантажу в порту Котка стали порушення правил безпеки транспортування вибухових речовин, зокрема фінські митники виявили, що упаковки з вибуховими речовинами були складені погано, створювалася небезпека порушення штатної упаковки по 25 кг, вантаж не був поміщений в необхідні в таких випадках контейнери . В даний час вибухівка і ракети вивантажені з корабля і знаходяться на охоронюваному військовому складі. Тим часом фінська митниця і поліція продовжують розслідування цього інциденту, в рамках якого допитують капітана і старпома – громадяни України.

Thor Liberty, який прямував з Німеччини в порт Шанхая із заходом в Південну Корею, повинен був доставити партію ракет та вибухівки приватному одержувачу в Китаї. Німецька сторона офіційно визнала легальне походження вантажу. Захід суховантажу в Котко був пов’язаний з необхідністю оновити снасті.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.