Новини України. 4 грудня. У Харківській області за 2011 рік в обхід органів опіки та піклування батьки добровільно здали до інтернатів в шість разів більше дітей, ніж торік.

Батьки перекладають свої обов'язки на державу

Про це повідомив уповноважений президента України з прав дитини Юрій Павленко.

За його даними, в 2010 році таких випадків було 13, то в цьому – 84.

У той же час, начальник служби у справах дітей Харківської обладміністрації Тетяна Печерських зазначила, що “ця ситуація стосується інтернатних закладів системи освіти”.

“У своїх статутах вони прийняли доповнення, згідно з якими тепер мають право надавати послуги дітям, які виховуються у звичайних біологічних сім’ях, – пояснила вона. – І в ці заклади учнів почали приймати просто за заявою батьків”.

Як підкреслив Павленко, влаштовувати дітей в інтернатні заклади потрібно виключно з дозволу органів опіки та піклування, а не на основі домовленостей директора інтернату та батьків.

“І тільки якщо на те є підстави. Якщо ж це робиться в обхід органів опіки та піклування, як з’ясувати, що штовхнуло батьків на цей крок? Може, дійсно склалися непрості життєві обставини, наприклад , батьки втратили роботу, але ж цілком можливо, що вони просто хочуть свій обов’язок – утримання та виховання дитини – перекласти на плечі держави, – підкреслив Павленко. – Тобто кожна заява має дуже ретельно фільтруватися”.

Як відомо, у Верховній Раді зареєстровано законопроект, який змінює порядок нарахування виплат при народженні дитини.

Однак після розголосу у суспільстві, міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв повідомив, що законопроект буде відкликаний урядом з Верховної ради,

Нагадаємо, у столиці на початку року запрацювало перше “Вікно життя” – анонімний “пункт прийому” немовлят, від яких хочуть відмовитися матері.

Джерело ТСН 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.