Новини політики. 16 грудня. Україна та ЄС ще не домовилися щодо питання в Угоді про асоціацію, що ще залишилося – європейських прагнень України.

Україна та ЄС ще не домовилися щодо європейських прагнень України

Перспективи того, що на саміті буде зроблена офіційна заява про завершення переговорів, ще не ясні.

Про таку ситуацію, яка склалася в переговорному процесі між Україною та ЄС щодо Угоди про асоціацію і щодо саміту, який відбудеться в понеділок 19 грудня у Києві, в п’ятницю в Брюсселі журналістам повідомив офіційний представник ЄС.

Сторони продовжують працювати над вирішенням цієї проблеми до понеділка. В іншому випадку чекати офіційної заяви про завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС в рамках саміту не слід.

“Ми дуже близькі до того, щоб на саміті було заявлено про те, що всі технічні роботи (щодо Угоди про асоціацію) завершені. Ми завершили переговори з усіх проблем Угоди. Залишається відкритим питання преамбули щодо європейських прагнень і європейської ідентичності України. Ми будемо продовжувати працювати до понеділка, щоб знайти мову, яка була б прийнятна як для української, так і для європейської сторони”, – сказав він.

Разом з тим, як пояснив представник ЄС, якщо питання не буде вирішене до понеділка, не можна очікувати, що воно буде вирішено в ході самого саміту, оскільки високі представники як України, так і ЄС – президент України Віктор Янукович, президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу і президент Ради ЄС Херман ван Ромпай “не будуть цього робити”, оскільки це не в їх компетенції.

Чиновник ЄС також висловив упевненість, що якщо рішення не буде знайдено до понеділка, не можна очікувати й того, що воно буде знайдено до кінця року або навіть що буде продовжено його обговорення. “Максимум, метою саміту ми можемо переслідувати заяву про завершення переговорів, але якщо це не буде вирішено до понеділка, це не буде вирішено до кінця року. Якщо немає політичного бажання до 19 грудня, немає підстав говорити про те, що воно з’явиться 23 грудня” , – сказав він.

За матеріалами Подробности

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.