Новини України. 27 грудня. Вперше за 20 років у Києві зафіксовано три випадки нападу хворих на сказ тварин на людей.

Скажених тварин в Україні збільшилося

Заявив під час прес-конференції перший заступник начальника Державної ветеринарної служби України Володимир Горжеєв.

«Тільки в Києві від нападу хворих тварин за останні півтора місяця постраждали 4 людини. У їх числі і вагітна жінка. Тому ми разом з КМДА розробили план заходів з ліквідації профілактики сказу в столиці», – зазначив він.

«На території Подільського району ми ввели карантин на два місяці, а Шевченківський, Оболонський і Святошинський визнали зоною підвищеного ризику. У цих районах ми будемо робити вакцинацію не тільки бездомним тваринам, а й домашнім», – заявив експерт.

На його думку, причина ситуації, що склалася в недостатньому контролі держави над утриманням тварин та безвідповідальність власників, які викидають своїх домашніх улюбленців на вулицю.

«Сьогодні епіцентр сказу на європейському континенті знаходиться саме в Україні. Спочатку року в Україні зареєстрували близько 800 так званих неблагополучних пунктів. Щорічно за медичною допомогою звертаються близько 110 тис. людей і близько 30 тис. отримують курс лікування. Якщо брати світові тенденції, кожні 10-15 хвилин від сказу вмирає одна людина», – сказав Горжеєв.

За інформацією експерта, кількість бездомних собак у Києві не відомо нікому. Офіційно – 12 тис., неофіційно в 10 разів.

Джерело НБН 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.