Новини економіки. 30 грудня. Україна оцінює свою газотранспортну систему в 20 млрд доларів і просить у РФ знижку на газ в 9 млрд доларів на рік при входженні “Газпрому” в систему.

Заявлена вартість ГТС України значна - близько 20 млрд доларів

Про це заявив сьогодні глава “Газпрому” Олексій Міллер на зустрічі з прем’єр-міністром РФ Володимиром Путіним. За його словами, сторони “в січні знов сядуть за стіл переговорів”.

Глава “Газпрому” також повідомив, що “заявлена ​​вартість газотранспортної системи України значна – близько 20 млрд доларів”. “Це велика сума з урахуванням того, що буде потрібно внести досить великі кошти в її модернізацію”, – зауважив він.

За оцінкою Міллера, на модернізацію системи може знадобитися від 2-3 до 7-8 млрд євро. “Тому вартість ГТС України це не тільки оплати акцій консорціуму, а й розуміння того, що значні кошти у подальшому будуть потрібні на модернізацію системи”, – додав глава “Газпрому”.

“Я так розумію, що мова йшла в цьому випадку і про значну знижку на газ. Скільки склала б знижка?” – поцікавився голова уряду.

“Наші українські колеги прив’язували це питання до знижки на газ, і якщо враховувати обсяг 40 млрд кубометрів – це той обсяг, який Україна повинна купувати у відповідності до діючого контракту, – то знижка буде близько 9 млрд доларів щорічно”, – сказав Міллер.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.